888 760 860

Osocze Bogato Płytkowe[...]

Osocze Bogato Płytkowe  /PRP/ co to jest:

Preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi pobranej krwi.  Zawiera ono liczne czynniki wzrostu (np. czynnik wzrostu naskórka, czynnik wzrostu fibroblastów, czynnik wzrostu śródbłonka naczyń), dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne i jest stosowane w terapii regeneracyjnej.

Na czym polega terapia PRP:
Zabieg polega na pobraniu od pacjenta 20 ml krwi, następnie po odwirowaniu, pobiera się tylko frakcję osocza zawierającą duże ilości płytek krwi. Następnie otrzymany preparat wstrzykuje się  śródskórnie w skórę twarzy, szyi, dekoltu i rąk

Prof.J.V.Garcia z Hiszpanii i prof. M. Ceccarelli z Włoch stwierdzili, że podanie osocza bogatopłytkowego w skórę w postaci injekcji powoduje uwolnienie czynników wzrostu, które mają bardzo korzystny wpływ na stymulację skóry do odnowy. Opracowali własną metodę pozyskiwania wysokiego stężenia płytek krwi stwierdzili, że do stymulacji fibroblastów odpowiedzialnych za procesy regeneracji wystarczy stosować nakłucia co 1cm, a więc ilość pobranej krwi i uzyskanego osocza wystarcza do ostrzyknięcia tak dużego obszaru skóry. Podczas badań naukowych nad PRP  stwierdzili też, że po 6 godzinach od pierwszego podania osocza, wykonanie ponownego zabiegu znacznie zwiększa odpowiedz fibroblastów, na czynniki wzrostu, co ma przełożenie na zwiększenie efektywności zabiegu.

Co uzyskuje się po takim zabiegu?
-Przede wszystkim zauważalną poprawę napięcia i kondycji skóry

-Korekcja zmarszczek i bruzd

-Odmłodzenie skóry

Więcej o osoczu bogatopłytkowym przeczytasz w naszej ofercie.< powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
SANATI Klinika Medycyny Estetycznej i Zdrowego Żywienia © 2018
Olsztyn
Relizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.