888 760 860

Botox skuteczną metodą na[...]

Zmarszczki są odwieczną bolączką kobiet. Delikatne bruzdy i rysy na skórze to efekt upływającego czasu i działania czynników zewnętrznych takich jak słońce. Nawet najpiękniejszy, najbardziej jędrny owoc po kilku dniach traci swą elastyczność, staje się miękki i chropowaty w dotyku. Podobnie jest ze skórą człowieka. Z upływem lat spada poziom kolagenu, białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Badacze i uczeni jak do tej pory nie wynaleźli uniwersalnego eliksiru młodości. Domowymi sposobami na utrzymanie dobrej kondycji skóry są kremy czy maseczki, odpowiednia ochrona przed słońcem, zbilansowana dieta oraz właściwe nawadnianie organizmu. Jednak nawet na najlepiej zadbanej twarzy mogą pojawić się niechciane bruzdy. Z pomocą przychodzi wówczas medycyna estetyczna. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów jest botox. Dzięki nowoczesnym technikom nie musimy biernie godzić się na nieuchronne działanie czasu i efektywnie walczyć o piękno i młody wygląd.

Czym jest botox?

Botox to nazwa zabiegu polegającego na iniekcji toksyny botulinowej. Potencjalnie trująca dla organizmu substancja wytwarzana przez beztlenowe bakterie okazuje się doskonałym sposobem na walkę ze zmarszczkami mimicznymi. Choć w pierwszej chwili brzmi groźnie to w rzeczywistości botox jest stuprocentowo bezpiecznym zabiegiem przeprowadzanym w gabinetach medycyny estetycznej przez profesjonalnych lekarzy medycyny estetycznej. Botox wykonywany jest według ściśle określonej procedury, przy zachowaniu wszelkich gwarancji bezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Lekarz przy pomocy niezwykle cienkiej igły wprowadza substancję w docelowy mięsień mimiczny. Powierzchnia poddawana zabiegowi musi być czysta i odpowiednio odtłuszczona dzięki czemu substancja trafia w odpowiednie miejsce, a jej działanie obejmuje wyłącznie mięśnie odpowiedzialne za powstanie niechcianych zmarszczek.

Jakie efekty daje botox?

Panie bardzo często mylą botox z liftingiem i tym samym rezygnują z zabiegu bojąc się tzw. efektu maski. Tymczasem Botox powoduje złagodzeniu ruchliwości mięśni wokół fałdek skórnych przy zachowaniu pełnej aktywności pozostałych partii twarzy. Porażenie odpowiednich mięśni zapobiega marszczeniu się skóry. Dotychczas zwiotczała powierzchnia staje się gładka i napięta. Pierwsze efekty widać już po ok 3 dniach od zabiegu, jednak najbardziej satysfakcjonujące dla pac jęta rezultaty osiągane są po upływie tygodnia. Botox łagodzi objawy starzenia na twarzy do czasu ponownej odbudowy przekaźników impulsów nerwowych. Aby na stałe cieszyć się piękną i wygładzoną skórą zabieg należy regularnie powtarzać. Częstotliwość iniekcji botoxu jest kwestią indywidualną, zależną od osobowych predyspozycji pacjenta i mieści się w przedziale od 7 do 12 miesięcy.

Czy istnieją przeciwwskazania do kuracji botoxem?

Sam zabieg wstrzyknięcia botoxu jest w zasadzie bezbolesny i porównywany przez pacjentów do ugryzienia komara. Tuż po kuracji może też pojawić się lekki obrzęk, który powinien ustąpić po kilku godzinach. Łagodne, szybko ustępujące opuchnięcie to w zasadzie jedyny objaw. Wykonywany przez profesjonalnego lekarza botox jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem pozbawionym uciążliwych efektów ubocznych. Podobnie jak pozostałe procedury medycyny estetycznej tak i botox powinien być poprzedzony wywiadem lekarskim w celu wykluczenia przeciwwskazań. Czynnikami wykluczającymi możliwość przeprowadzenia zabiegu są:

 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • Choroby nowotworowe
 • Zaburzenia układu sercowo-naczyniowego
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Przyjmowanie niektórych leków


< powrót

Udostępnij post

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
SANATI Klinika Medycyny Estetycznej i Zdrowego Żywienia © 2018
Olsztyn
Relizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.